خرید{نوروفیدبک}

خرید /نوروفیدبک/ جی بی|خرید|50678734|gbi40075440|
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع نوروفیدبک می باشد.

حجم فایل : 70.2 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 30
بنام خدا (Neurofeedback) ترجمــه لفظ به لفـــظ نوروفیدبـــــک (Neurofeedback) می‌شود «بازخورد عصبی». روشی است که در آن فعالیت‌های مغزی شما را به شما نشان می‌دهند و از شما می‌خواهند که با تمرکز بر ذهن خوداین فعالیت‌ها را اصلاح کنید تا مشکلاتتان رفع شود. فرزند خلف بیوفیدبک (بازخورد زیستی) است؛ روش ساده‌ای که در آن میزان فعالیت‌های بدنی مشکل‌دار بدنتان (مثل میزان تعریق، حرارت بدن یا حرارت بدن) را عینا به شما نشان می‌دادند و شما از این طریق متوجه می‌شدید که مثلا وقتی مضطرب هستید تعریق بدنتان بالاست و وقتی آرام می‌شوید این تعریق‌ها پایین می‌آیند. بعد از چند وقت که از بیوفیدبک می‌گذرد ذهنتان حتی بدون دستگاه‌های بیوفیدبک خودش یاد می‌گیرد که چطور باید اضطراب را کنار بگذارد. به جای آن فعالیت‌های ساده بدنی EEG (اکترو ‌آنسفالوگرافی) شما را به شما نشان می‌دهد؛ EEG در واقع ثبت امواج مغزی شماست. چیزی که حتما حاصلش را در نوارمغز‌های مشهور دیده‌اید.
چیست؟
* ، يك تکنولوژی درماني جديد و بسیار موثر است. این درمان ابتدا در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و با مشخص شدن تاثیرات مثبت آن، به اروپا و سایر نقاط جهان گسترش یافت. اثرات درمانی بسیار خوب و ماندگار، نبود عوارض جانبی منفی و طول کوتاه دوره درمان نسبت به درمان¬های دیگر، باعث شد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز این درمان را مورد تایید قرار دهد.

* نوعی بیوفیدبک است ، که بازخورد عصبی نیز به آن گفته می شود.
این وسیله جزو پیشرفته ترین وسائل پزشکی نوین است که بخش زیادی از این تکنولوژی مدیون تلاشهای ناسا (سازمان فضایی آمریکا)در سالهای اخیر است.

* ، برای مغز انسان مانند یک آینه عمل می کند. ما هر روز با نگاه کردن به آینه متوجه نقائص و اشکالات موجود در ظاهر خودمان می شویم. دقیقا برای امواغ مغزی و عملکردهای فیزیولوژیک مغز ما به عنوان یک آینه ی پیشرفته عمل می کند. با استفاده از ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک می کند تا از آن چه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم.
نحوه درمان: * در درمان از امواج مغزي و بازخورد آن به بيمار براي درمان بيماري وي استفاده مي شود. بسته به نوع و شدت بیماری، الکترودهایی به مناطق مختلف سر و گوش ها وصل می شود. این الکترودها امواج مغزی آن ناحیه از مغز را دریافت و به رایانه ارسال می کنند. رایانه نیز این امواج را پردازش می کند و به صورت شکل هایی خاص از امواج و تصاویر به درمانگر و خود بیمار نشان می دهد. درمانگر بر اساس این موج ها، شیوه ویژه درمانی خاص آن بیمار را تنظیم می کند (هر شیوه خاص، یک پروتکل درمانی خوانده می شود). بیمار در مقابل نمایشگر رایانه می نشیند و با مشاهده الگوی امواج خود، سعی می کند که با فکر خود آن ها را به حالت بهینه و مناس...مطالب دیگر:
🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف و مدل های مدیریت دانش🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف و مدل های همسویی🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف و مدل های بانکداری اسلامی🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف و تاريخچه‌ی تبليغات🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف هوش هیجانی و هوش بازارایابی🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف و نظریه های ریسک و سرمایه گذاری🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش در خصوص تعاریف و نظریه های تعهد سازمانی و فرهنگ سازمانی🔍پاورپوینت اهداف علم ارگونومي و کاربركامپيوتر🔍پاورپوینت بررسی آثار معماري به شيوه آذري🔍فصل دوم مروری بر ادبیات پژوهش و پیشینه پژوهش تعاریف حسابرسی مستقل و اقلام تعهدی🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های استرس و اختلالات اضطرابی🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های رضایت مشتریان🔍تحقیق در مورد آزمايش تحكيم🔍تحقیق در مورد راهنماي پرورش توت فرنگي🔍تحقیق در مورد شركت توليد كننده وسايل آبياري و آبرساني (IEM)🔍تحقیق در مورد پرورش انگور و كشمش در ايران و ديگر كشورها🔍تحقیق در مورد پرورش گياه🔍پاورپوینت بررسی کایزن (بهبود مستمر) KAIZEN🔍تحقیق بررسی و آشنایی با معماری صدر مسیحیت🔍تحقیق بررسی تکنیک های نوین حسابداری مدیریت🔍تحقیق بررسی اعراض در حقوق ایران🔍پاورپوینت بررسی جایگاه حقوق کودکان در حقوق اسلامی🔍پاورپوینت بررسی بزهکاری کودکان و نوجوانان🔍پاورپوینت بررسی آسیب شناسی اجتماعی در خانواده🔍پاورپوینت بررسی گسستگی در خانواده و تاثیر آن بر فرزندان