خرید{مبانی نظری درمان و روش های نوروفیدبک}

خرید /مبانی نظری درمان و روش های نوروفیدبک/ جی بی|خرید|31018198|gbi40075440|مبانی نظری درمان و روش های نوروفیدبک,مبانی نظری,درمان و روش های نوروفیدبک,روش های نوروفیدبک,نوروفیدبک
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع مبانی نظری درمان و روش های نوروفیدبک می باشد.

مبانی نظری درمان و روش های نوروفیدبک
دارای 28 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

درمان
روشهای درمانگری کلی ،بخصوص روی¬آوردهای روان¬پویشی و انسان¬نگری – هستی¬نگری، شناخت¬نگری به طور گسترده در قلمرو اضطراب اجتماعی به کار رفته¬اند و به نتایجی درخور توجه، دست یافته¬اند. در این پژوهش پژوهشگر به دنبال بررسی اثر بخشی روش¬های نوروفیدبک و حضور ذهن به عنوان روش¬های نوین در حوزه¬ی روانشناسی می¬باشد.

نوروفیدبک
استفاده از بیوفیدبک، تاریخچه‌ای طولانی‌تر از نوروفیدبک دارد. بیوفیدبک،وسیله¬ای الکترونیکی است که به افراد کمک می¬کند که بر روی جسم و ذهن خود کنترل و آگاهی داشته باشند. بیوفیدبک، ابزاری است که درجه حرارت پوست، فعالیت جریان خون مغز، فشار خون، ضربان قلب و تنفس را ارزیابی می¬کند. تحقیقات نشان می¬دهد که بکار بردن بیوفیدبک در ترکیب با درمان¬های رفتاری دیگر برای اختلالات روان پزشکی مؤثرتر می¬باشد. بیوفیدبک توسط پزشک‌ها، روانشناس¬ها و مشاوران استفاده می¬شود (دموس، 2005).
درمان بیوفیدبک برای کنترل بدن و سلامتی ذهنی توسط افراد استفاده می¬شود حتی دستگاه زنگ و تشکچه ساده‌ای که از قدیم برای درمان شب‌ ادراری‌های کودکان به‌کار می‌رود، بیوفیدبک است. اما نوروفیدبک به معنای امروزیش مدیون تحقیق‌های دکتر باری استرمان محقق دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس در دهه 60 میلادی است او می‌خواست بفهمد که وقتی ما خوابیده‌ایم، در مغزمان چه می‌گذرد. او طبق روال همه تحقیق‌های عصب‌شناختی، از حیوانات شروع کرد. گربه‌های آزمایشگاه دکتر استرمان، هم وقتی که خواب بودند و هم مواقعی از بیداری¬شان، EEGهای پایین‌تری را نشان می‌دادند (دموس، 2005؛ ایگنر، گریزلیر، 2004؛ مان و همکاران ،1992).
همزمان با این تحقیقات یک پروژه ناسا هم به استرمان سپرده شد. سفارش‌دهنده این پروژه می‌خواست بداند که چرا کارکنان ناسا وقتی در معرض سوخت‌های موشکی قرار می‌گیرند دچار استفراغ، سردرد، توهم و تشنج می‌شوند؟ دکتر استرمان، هم گربه‌های آزمایشگاهش و هم گربه‌های دیگر را در معرض این سوخت‌ها قرار داد. نتیجه شگفت‌انگیز بود؛ گربه‌هایی که در آزمایش قبلی توانسته بودند EEG خودشان را کنترل کنند، از گربه‌های معمولی کمتر دچار استفراغ، حملات تشنجی و نشانه‌های دیگر می‌شدند (ایگنر، گریزلیر، 2004).
این نتیجه شگفت‌انگیز آغاز تحقیقات نوروفیدبک شد. آیا انسان هم می‌تواند با کنترل امواج مغزی مشکلات روانی‌اش را حل کند؟ آزمایش استرمان روی مبتلایان به صرع نشان داد که جواب این سوال مثبت است. این روش کم‌کم گسترش پیدا کرد و از سال 2000 به این‌طرف کلینیک‌های نوروفیدبک هر روز در گوشه‌ای از جهان و البته در ایران خودمان سبز می‌شوند (ورنون و همکاران، 2005؛ ونمان، 1997) و در سال 2011، به طور بین¬المللی پژوهش¬های نوروفیدبک چاپ شد. نوروفیدبک یک زمینه تخصصی در بیوفیدبک است که برای کنترل فرآیندهای الکترود شیمیایی مغز انسان اختصاص دارد. در حوزه درمان اختلالات روانشناختی، پژوهش¬های نوروفیزیولوژیکی با بررسی ارتباط بین موج نگار الکتریکی مغز، مکانیزم¬های زیربنایی تالاموکورتیکال مغز و حالات روانشناختی، نشان می¬دهد که ایجاد نوسانات و تغییرات بهینه در ریتم و فرکانس امواج مغزی، با استفاده از روش¬های عصب درمانی، می¬تواند تغییرات بهینه¬ای را در حالات روانشناختی ایجاد کند. نوروفیدبک باعث خودتنظیمی فعالیت مغز می¬شود (کارولین و چریستوفر، 2004). نوروفیدبک با اصلاح امواج غیرطبیعی باعث تغییر خلق، رفتار وافکار می¬شود (چریستوفر و فیشر ، 2010).


مطالب دیگر:
🔑دانلود تحقیق مفهوم دیه یا قصاص در اسلام🔑دانلود تحقیق مفهوم دیه یا جبران خسارت در حقوق جزایی جمهوری اسلامی ایران🔑دانلود تحقیق نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران🔑خلاصه فصل پنجم سیستم های اطلاعاتی حسابداری تالیف دکتر دستگیر و دکتر سعیدی با عنوان فرآیند طراحی سیستم🔑خلاصه فصل ششم سیستم های اطلاعاتی حسابداری تالیف دکتر دستگیر و دکتر سعیدی با عنوان تجزیه و تحلیل سیستم ها🔑خلاصه فصل هفتم سیستم های اطلاعاتی حسابداری تالیف دکتر دستگیر و دکتر سعیدی با عنوان طراحی سیستم🔑خلاصه فصل هشتم سیستم های اطلاعاتی حسابداری تالیف دکتر دستگیر و دکتر سعیدی با عنوان اجرا و بهره برداری از سیستم🔑طرح لایه باز برچسب حلوا گردویی مخصوص قالب دار psd🔑لیبل و برچسب لایه باز گلاب psd🔑دانلود تحقیق وضعیت آموزش هنر موسیقی در حیطه آموزش رسمی كشور🔑دانلود تحقیق هنر🔑دانلود تحقیق هنر قلمكاری در ایران🔑دانلود تحقیق هنر سفالگری در دوره سلجوقیان🔑دانلود تحقیق نقاشی در ایران زمین🔑دانلود تحقیق كمدی الهی در ادبیات جهان🔑دانلود تحقیق کاربردهای گرافیک در تولید و پخش خبر تلویزیون🔑دانلود تحقیق فلسفه زیبایی شناسی🔑دانلود تحقیق غزل🔑دانلود تحقیق شرحی پیرامون فیلم های كمدی🔑دانلود تحقیق زمان و حركت در آثار تجسمی🔑دانلود تحقیق چیستی هنر🔑دانلود تحقیق تصویرگری یا تصویرسازی🔑دانلود تحقیق تاثیرات نئورئالیسم بر سینمای ایتالیا🔑دانلود تحقیق بررسی و اثبات واقع گرایی كمال الدین بهزاد در نمایش معماری مساجد🔑تحقیق بررسی میزان مشاركت و محرومیت زنان به نحو تاریخی و با توجه به تعالیم و فرصتهای موجود در حوزه هنرهای مختلف